Jodełka francuska

Ułożenie w jodełkę francuską

Jodełka francuska to ułożenie podłogi, w którym wykorzystywane są deski zacięte pod kątem 45°. Podłogi tego typu są zwykle bardziej kosztowne ze względu na odpad generowany przy zacinaniu.

Jodełka francuska to produkt, który szturmem zdobył rynek podłogowy. Dawniej – wykorzystywana w pałacach i ekskluzywnych apartamentach, obecnie – odnajduję się w prawie każdym typie wnętrza. Pasuje do wnętrz klasycznych, industrialnych, nowoczesnych oraz wielu innych. Nadaje im elegancji, będąc przy tym bardzo uniwersalną podłogą pod względem dopasowania innych elementów wystroju. To wszystko stanowi o panującej obecnie modzie na jodełkę.

Jeżeli szukasz jodełki o innym kącie (np. jodełkę węgierską) lub długości, napisz do nas! Dzięki zastosowanej innowacyjnej metodzie produkcji, nie mamy ograniczeń w produkcji bardzo długich elementów lub nietypowych kątów zacięcia. Wszystko to z pióro-wpustem na skośnej krawędzi, który pozwala na prawidłowe położenie podłogi przez montażystę bez charakterystycznego „rozmijania się wierzchołków”.

Jodełka francuska - wzór ułożenia